Lektor to też zawód!

Follow my blog with Bloglovin

Nie mogłam się powstrzymać! Musiałam zaprzestać pisania artykułu, który miał zostawić opublikowany przed tym artykułem. Właściwie ten wcale nie miał powstać, ponieważ wierzyłam z całego serca, że jednak ludzie szanują drugich i potrafią docenić ich wkład i wysiłek, jaki wkładamy w szkolenie innych i mimo, że traktujemy nasze zajęcie jako jedyną formę zarobkową, aby w 100% poświecić się dla naszych Kursantów to oni nam sztylet w plecy. Im bliżej wakacji tym częściej. Napiszę na ten temat tylko raz i więcej nie będę wracać do tej kwestii!

howstressedareyou

Naprawdę liczysz, że wyciągnę Ciebie z opresji w szkole, zaoferuję swoje pełne zaangażowanie i będę w 100%  profesjonalna jeśli TY w dzień, w który masz się ze mną spotkać albo w tygodniu kiedy masz mieć zajęcia odwołujesz, ponieważ z jakiś przyczyn nie możesz odbyć lekcji. Żarty sobie robisz? Oczekujesz, że za ten wybryk będę w 100% zaangażowana i uśmiechnięta skoro w miesiącu pozbawiasz mnie przyjemności, urlopu albo wyjścia z przyjaciółmi do kina? SERIO? Na jakimiś świecie żyjesz??

Zrozumcie wszyscy, którzy pobierają lekcje prywatne u lektorów, dla których jest to sposób na życia, którzy prowadza np. działalność gospodarczą i płaca podatki, zusy itp, albo nawet nauczyciele na etacie i brakuje im na życie, więc inwestują swój wolny czas i popołudnia by szkolić Was w domach lub u siebie. To samo dotyczy lektorów pracujących w szkołach językowych. Pracują na umowach śmieciowych, więc otrzymają wynagrodzenia za przeprowadzone godziny i jeśli TY odwołujesz spotkanie bo po prostu źle zorganizowałeś swój czas pozbawiasz ich pieniędzy do życia. Rozumiem chorobę ale miłoby było gdy wrócisz do zdrowia odbyć zaległą godzinę nawet w weekend. My naprawdę jesteśmy zdolni do poświecenia. Wielu młodych zaangażowanych ludzi inwestuje w samochód by być bardziej mobilnym i elastycznym dla Was, a Wy pozbawiacie ich pieniędzy i ten nie ma za co wlać do baku.  Powiesz: „Każdy jest kowalem swojego losu”! Żenada! Więc proszę nie dziw się jak pewnego dnia powie lektor grzecznie „Dziękuję” i też nie przyjdzie albo zażyczy sobie 100 złotych za godzinę, bo za co on ma żyć, rozwijać się, szkolić. Czy Wy zdajecie sobie w ogóle sprawę ile kosztują dobre szkolenia dla lektorów i nauczycieli?? Oświecę Ciebie od 300-1000 złotych.  Czy Ty wiesz ile kosztują ciekawe materiały albo gry, którymi próbujemy zachęcić Twoje dziecko lub Ciebie do aktywnej pracy? Oczekujecie nie wiadomo czego, a sami nie potraficie dotrzymać słowa. Oczywiście nie generalizuje, ale na 100 uczniów odwołuje  95. Okropny wynik! Dziękuję z całego serca TYM, którzy sumiennie pracują i każdą zaplanowaną godzinę odrabiają sumiennie. DZIĘKUJĘ! To tyle!! Muszę się przyszykować na zajęcia.

Reklamy

2 myśli w temacie “Lektor to też zawód!

 1. Linguamodel - nauka języków to styl życia pisze:

  Zgadza się, że są okresy w roku, kiedy to plagą staje się odwoływanie zajęć. Zastanawia mnie jednak tak kategoryczne podejście do tematu. Uczeń ma prawo odwołać zajęcia, jest klientem, któremu mogą wypaść różne sprawy i powinniśmy to uszanować bez zadawania pytań. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Jeśli natomiast odwoływanie w ostatniej chwili jest nagminne, to prostym rozwiązaniem wydaje się być sprzedaż płatnych z góry pakietów zajęć z terminem ważności, to standardowa praktyka. Co o tym sądzisz? Pozdrawiam.

  Polubienie

  • Magda pisze:

   Myślę, że rozwiązanie dobre kwestia tylko czy Uczeń się z tym pogodzi 🙂 i czy dostosuje się do wprowadzonych zmian. Odwołać każdy może, oczywiście tylko niekoniecznie „5 min przed”. Nigdy nie pytam „dlaczego?”, jedyne pytanie, które zadaje „kiedy odrabiamy?”. Proste nie proste – działam od wielu lat na rynku, a od 6 lat stosuję umowy – może to kwestia rynku, na którym działam, że niektórzy mają problem z jej przestrzeganiem. Ważne aby umowa była dwustronna i skoro lektor się wywiązuje ze swoich obowiązków, uczeń tak samo powinien podejść do tematu. Temat rzeka, a ja obiecałam rozpisywać się na ten temat tylko raz 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s